| Názov školy | Základná škola s materskou školou, Hlavná 369, Hrabušice |
| Adresa školy | Hlavná 369, 053 15 Hrabušice |
| Telefón | +421 x 0534490300 |
| riaditel.zshrabusice@gmail.com | |
| WWW stránka | https://zshrabusice.edupage.org |
| Priezvisko, meno | Telefón | |
|---|---|---|
| Riaditeľ | PaedDr. Alena Rerková | 0911 158 708 |
| ZRŠ | Mgr. Mária Varhaníková | 0948 070 234 |
| ZRŠ | PaedDr. Radoslava Flimerová | 0911 434 856 |
| ZRŠ | Mgr. Peter Lendacký | 0911 528 708 |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Ing. Jozef Sedlačko |
| pedagogickí zamestnanci | Bc. Miriam Fifíková |
| ostatní zamestnanci | Anna Špaldová |
| zástupcovia rodičov | Gabriela Mlynárová |
| Jaroslav Petrovič | |
| Ema Popadičová | |
| Mgr. Stanislava Tokarčíková | |
| zástupca zriaďovateľa | Mária Baová |
| Helena Čujová, DiS | |
| Mgr. Ladislav Novotný | |
| PhDr. Tomáš Ščuka |
| Názov | Obec Hrabušice |
| Sídlo | Hlavná 171, 053 15 Hrabušice |
| Telefón | 053 32 49 511 |
| obec@hrabusice.sk | |
| číslo e-schránky | E0005593140 |
|
Zasadnutia Rady školy |
|
|
Dátum
zasadnutia |
Program |
|
05. 09.
2024 |
·
Otvorenie
a privítanie prítomných ·
Prerokovanie
dokumentov
·
Rôzne ·
Diskusia ·
Uznesenie ·
Záver Uznesenie RŠ prerokovala a berie na
vedomie ·
Školský
vzdelávací program ·
Školský
vzdelávací program Deti v krajine zázrakov ·
Výchovný
program ŠKD ·
Správu o
výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2023/2024 ·
Vyhodnotenie
koncepčného zámeru rozvoja školy za školský rok 2023/2024 ·
Koncepčný zámer
rozvoja školy na školské roky 2024/2025, 2025/2026 ·
Školský
poriadok |
|
24. 02.
2025 |
·
Otvorenie
a privítanie prítomných ·
Vyhodnotenie výchovno-vzdelávacích
výsledkov žiakov za I. polrok školského roku 2024/2025 ·
Vyhodnotenie
súťaží, akcií a aktivít za I. polrok školského roku 2024/2025 ·
Školský
poriadok ZŠ s MŠ Hrabušice so zapracovanou Smernicou č. 1/2025 k prevencii
a riešeniu šikanovania detí a žiakov v školách
a školských zariadeniach ·
Príloha č. 1
k Školskému poriadku ZŠ s MŠ Hrabušice Štandardy dodržiavania
zákazu segregácie vo výchove a vzdelávaní ·
Rôzne ·
Diskusia ·
Uznesenie ·
Záver Uznesenie RŠ prerokovala a berie na vedomie ·
Vyhodnotenie
výchovno-vzdelávacích výsledkov žiakov za I. polrok školského roku 2024/2025 ·
Vyhodnotenie
súťaží, akcií a aktivít za I. polrok školského roku 2024/2025 ·
Školský
poriadok ZŠ s MŠ Hrabušice so zapracovanou Smernicou č. 1/2025
k prevencii a riešeniu šikanovania detí a žiakov
v školách a školských zariadeniach ·
Príloha č. 1
k Školskému poriadku ZŠ s MŠ Hrabušice Štandardy dodržiavania
zákazu segregácie vo výchove a vzdelávaní |
Počet žiakov školy: 481
Počet tried: 24
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | MŠ | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 2 | 3 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 5 | 24 |
| počet žiakov | 41 | 35 | 57 | 30 | 72 | 57 | 36 | 39 | 26 | 88 | 481 |
| z toho v ŠKD | 20 | 11 | 25 | 9 | 8 | 73 |
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. |
|---|---|---|
| TPP | 46 | 12 |
| DPP | 6 | 3 |
| Znížený úväzok | 2 | 0 |
| ZPS | 2 | 1 |
| Na dohodu | 1 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 40 | 40 |
| vychovávateľov | 0 | 3 | 3 |
| asistentov učiteľa | 0 | 6 | 6 |
| školských špeciálnych pedagógov | 0 | 3 | 3 |
| spolu | 0 | 52 | 52 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| IV. A, IV. B, V. B - 2., 3. skupina, V. C - 2., 3. skupina, VI. A - 2., 3. skupina, VI. B - 2., 3. skupina, VII. B, VIII. B, IX. A - 2. skupina | ANJ | 24 |
| VII. A, VII. B, IX. A - 2. skupina | NEJ | 4 |
| V. B, V. C | SJL | 12 |
| V. B, V. C, VI. B, VII. A, VII. B, VIII. B | MAT | 31 |
| VI. A, VI. B, VII. A, VII. B, VIII. B, IX. A | FYZ | 9 |
| V. C - 3. skupina, VI. B - 3. skupina | INF | 2 |
| V. B - 3., 4. skupina, V. C - 3., 4. skupina, VI. B - 3. skupina, VIII. A, VIII. B - 3. skupina | THD | 6 |
| III. B | PVC | 1 |
| V. C, VI. B | BIO | 3 |
| III. B | HUV | 1 |
| VIII. A, VIII. B | RUJ | 2 |
| II. B, III. B, IV. A, IV. B, V. A, VI. A, IX. A | ETV | 1 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | obvodné kolo | okresné kolo | krajské kolo | celoslovenské kolo | medzinárodné kolo |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hviezdoslavov Kubín | 5 | 5 | 2 | 1 | ||
| Bedmintonový turnaj | 2 | 2 | ||||
| Pytagoriáda | 1 | 1 | ||||
| Olympiáda v ANJ | 1 | 1 | ||||
| Olympiáda v SJL | 1 | 1 | ||||
| Stolný tenis | 3 | 3 | 3 | |||
| Gymnastický štvorboj | 5 | 5 | ||||
| Geografická olympiáda | 3 | 3 | ||||
| Dobšinského Košice | 3 | 3 | ||||
| Botanikiáda | 2 | 2 | ||||
| Rómovia recitujú | 7 | 7 | 1 | |||
| Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas | 3 | 3 | ||||
| Olympijský odznak zdatnosti | 8 | 8 | ||||
| Krásna ako kvietok - výtvarná súťaž | 2 | 2 | ||||
| Matematický klokan | 7 | 7 | ||||
| Farebný svet | 1 | 1 |
Škola je zapojená do projektov:
Digitálne vzdelávanie
Podpora pomáhajúcich profesií 3
Školské ovocie
Školské mlieko
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 20. 03. 2024
Druh inšpekcie: tematická - Testovanie 9
| Gym 8.roč | Gym 4.roč | SOŠ | Spolu | |
|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 1 | 0 | 35 | 36 |
| prijatí | 1 | 0 | 35 | 36 |
| % úspešnosti | 100% | 0 | 100% | 100% |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2024: spolu 43/dievčat 24
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2024: spolu 40/dievčat 22
Počet detí, ktoré pokračovali v plnení povinného predprimárneho vzdelávania: spolu 2/dievčat 1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2024
| 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 7 | 13 | 25 | 45 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | FYZ | GEG | CHE | INF | MAT | NEJ | OBN | PDA | SJL | Spr | THD | TSV2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. A | 1,74 | 1,7 | 1 | ||||||||||||
| I. B | 2,41 | 2,65 | 1 | ||||||||||||
| II. A | 3,25 | 3,17 | 1 | ||||||||||||
| II. B | 2,1 | 2,4 | 1 | ||||||||||||
| III. A | 3,53 | 2,84 | 3,05 | 2,95 | 1 | ||||||||||
| III. B | 2,18 | 2 | 2 | 2,06 | 1 | ||||||||||
| III. C | 2,22 | 1,94 | 1,94 | 1,94 | 1 | ||||||||||
| IV. A | 1,71 | 2,07 | 1,71 | 1,79 | 1 | ||||||||||
| IV. B | 2,87 | 2,6 | 2,33 | 3 | 1,47 | ||||||||||
| V. A | 1,79 | 2,95 | 2,84 | 2,58 | 1,68 | 2,68 | 2,79 | 1 | 1,42 | 1 | |||||
| V. B | 3,85 | 4,08 | 4,23 | 3,92 | 3 | 3,88 | 3,12 | 1,23 | 2,19 | 1,4 | |||||
| V. C | 3,65 | 3,92 | 4,04 | 3,6 | 2,44 | 4,12 | 4,04 | 2,04 | 3,24 | 1,75 | |||||
| VI. A | 3,17 | 3,61 | 3,74 | 3,48 | 3,22 | 2,96 | 3,35 | 3,43 | 3,48 | 1,04 | 1,3 | 1,09 | |||
| VI. B | 4,1 | 4,14 | 4,17 | 4,24 | 4,14 | 2,86 | 4,31 | 4,21 | 3,97 | 1,72 | 2,76 | 3,15 | |||
| VII. A | 3,75 | 4,25 | 4,13 | 3,69 | 3,81 | 3,25 | 3,19 | 4,13 | 3,5 | 3,13 | 3,75 | 1,13 | 1,63 | 1,54 | |
| VII. B | 3,88 | 4,56 | 4,06 | 4,19 | 3,94 | 3,88 | 3,13 | 4,63 | 3,81 | 4,63 | 1,5 | 2,19 | 2,69 | ||
| VIII. A | 1,95 | 3 | 3,3 | 2,9 | 2,9 | 3,4 | 2,7 | 3,35 | 2,38 | 3 | 3,15 | 1,15 | 1,1 | 1,17 | |
| VIII. B | 3,33 | 4,28 | 4,11 | 4,28 | 4,17 | 4,5 | 3,44 | 4,39 | 4,17 | 3,78 | 4,5 | 1,22 | 1,33 | 1,82 | |
| IX. A | 2,04 | 2,8 | 2,92 | 2,84 | 2,6 | 2,56 | 2,88 | 2,24 | 2,52 | 2,84 | 1,12 | 1,16 | 1,17 |
| Trieda | VLA |
|---|---|
| I. A | |
| I. B | |
| II. A | |
| II. B | |
| III. A | 2,79 |
| III. B | 1,82 |
| III. C | 1,89 |
| IV. A | 1,71 |
| IV. B | 2,8 |
| V. A | |
| V. B | |
| V. C | |
| VI. A | |
| VI. B | |
| VII. A | |
| VII. B | |
| VIII. A | |
| VIII. B | |
| IX. A |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I. A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| I. B | 18 | 17 | 0 | 1 |
| II. A | 15 | 12 | 0 | 3 |
| II. B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| III. A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| III. B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| III. C | 21 | 18 | 0 | 3 |
| IV. A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| IV. B | 16 | 15 | 0 | 1 |
| V. A | 19 | 18 | 1 | 0 |
| V. B | 27 | 16 | 10 | 1 |
| V. C | 26 | 21 | 4 | 1 |
| VI. A | 28 | 21 | 2 | 5 |
| VI. B | 29 | 17 | 12 | 0 |
| VII. A | 17 | 10 | 6 | 1 |
| VII. B | 19 | 5 | 11 | 3 |
| VIII. A | 20 | 16 | 4 | 0 |
| VIII. B | 19 | 7 | 11 | 1 |
| IX. A | 26 | 25 | 0 | 1 |
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Vedúci |
|---|---|---|
| Bedminton | 17 | Mgr. Katarína Joppová |
| Biologický krúžok | 18 | Mgr. Ivana Kubovičová |
| Bystrušky | 14 | Mgr. Jana Barillová |
| Cvičenia z matematiky | 25 | Bc. Ivana Slebodníková |
| Didaktické hry 1.B | 16 | Mgr. Andrea Bajtošová |
| Didaktické hry 1A | 23 | Mgr. Beata Reviľáková |
| Didaktické hry 2 A | 12 | Mgr. Viera Keritová |
| Didaktické hry 3.A | 19 | PaedDr. Petronela Petreková |
| Didaktické hry 3.C | 18 | Mgr. Valeria Paľuchová |
| Druháčik | 20 | Mgr. Jarmila Harviščáková |
| Geograficko - informatický krúžok | 25 | Mgr. Andrea Knižková |
| Gymnastika | 14 | Mgr. Zuzana Fedáková |
| Hravá slovenčina | 19 | Mgr. Júlia Slaninová |
| Chemický krúžok | 24 | Mgr. Jaroslav Reviľák |
| Literárny krúžok | 25 | Mgr. Alexandra Rerková |
| OSJL | 6 | Mgr. Katarína Podolinská |
| Počítačový krúžok | 16 | Mgr. Michal Dobranský |
| Počítačový krúžok 2 | 21 | Mgr. Alexandra Rerková |
| Slovenský jazyk navyše | 25 | Mgr. Katarína Podolinská |
| Všetkovedko | 15 | Mgr. Slavomíra Kleinová |
| Zábavná matematika | 25 | Mgr. Jaroslav Reviľák |
Vypracoval: PaedDr. Alena Rerková
V Hrabušiciach 7. júla 2025
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 26. 08. 2025
Rada školy na svojom riadnom zasadnutí konanom dňa 04. 09. 2025 prerokovala Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach škôl a školských zariadení za školský rok 2024/2025 a odporučila ju zriaďovateľovi na schválenie.
Ing. Jozef Sedlačko
predseda Rady školy pri ZŠ s MŠ Hrabušice
Obec Hrabušice, ako zriaďovateľ ZŠ s MŠ Hrabušice schvaľuje Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach škôl a školských zariadení za školský rok 2024/2025 dňa 04. 09. 2025.
Marcel Kacvinský
starosta obce
Powered by aSc EduPage