| Názov školy | Základná škola s materskou školou, Hlavná 369, Hrabušice |
| Adresa školy | Hlavná 369, 053 15 Hrabušice |
| Telefón | +421 x 0534490300 |
| riaditel.zshrabusice@gmail.com | |
| www stránka | https://zshrabusice.edupage.org |
| číslo e-schránky | E0006620025 |
| Priezvisko, meno | Telefón | |
|---|---|---|
| Riaditeľ | PaedDr. Alena Rerková | 0911 158 708 |
| ZRŠ | Mgr. Mária Varhaníková | 0948 070 234 |
| ZRŠ | PaedDr. Radoslava Flimerová | 0911 434 856 |
| ZRŠ | Mgr. Peter Lendacký | 0911 528 708 |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Ing. Jozef Sedlačko |
| pedagogickí zamestnanci | Bc. Miriam Fifíková |
| ostatní zamestnanci | Anna Špaldová |
| zástupcovia rodičov | Gabriela Mlynárová |
| Jaroslav Petrovič | |
| Ema Popadičová | |
| Mgr. Stanislava Tokarčíková | |
| zástupca zriaďovateľa | Mária Baová |
| Helena Čujová, DiS | |
| Mgr. Ladislav Novotný | |
| PhDr. Tomáš Ščuka |
| Názov | Obec Hrabušice |
| Sídlo | Hlavná 171, 053 15 Hrabušice |
| Telefón | 053 32 49 511 |
| obec@hrabusice.sk | |
| číslo e-schránky | E0005593140 |
|
Zasadnutia Rady školy |
|
|
Dátum
zasadnutia |
Program |
|
30. 08.
2023 |
·
Otvorenie
a privítanie prítomných ·
Prerokovanie
dokumentov
·
Rôzne ·
Diskusia ·
Uznesenie ·
Záver Uznesenie RŠ prerokovala a berie na
vedomie ·
Školský
vzdelávací program ·
Školský
vzdelávací program Deti v krajine zázrakov ·
Výchovný
program ŠKD ·
Správu o
výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2022/2023 ·
Vyhodnotenie
koncepčného zámeru rozvoja školy za školský rok 2022/2023 ·
Koncepčný zámer
rozvoja školy na školský rok 2023/2024 ·
Rozpočet školy
a jeho čerpanie ·
Informáciu
o pedagogicko-organizačnom a materiálno-technickom zabezpečení
výchovno-vzdelávacieho procesu a počte detí, žiakov a tried
v školskom roku 2023/2024 ·
Školský
poriadok |
|
22. 02.
2024 |
·
Otvorenie
a privítanie prítomných ·
Prerokovanie
dokumentov
·
Rôzne ·
Diskusia ·
Uznesenie ·
Záver Uznesenie RŠ prerokovala a berie na vedomie
|
|
20. 06.
2024 |
·
Otvorenie a
privítanie prítomných ·
Prerokovanie
dokumentov
·
Uskutočnené
akcie školy ·
Plánované akcie
školy ·
Výsledky T9 ·
Rôzne ·
Diskusia ·
Záver Uznesenie RŠ prerokovala a berie na vedomie
|
Počet žiakov školy: 487
Počet tried: 24
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | MŠ | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 5 | 2 | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 24 |
| počet detí/žiakov | 89 | 37 | 59 | 30 | 40 | 64 | 50 | 50 | 44 | 24 | 487 |
| z toho v ŠKD | 0 | 13 | 29 | 16 | 17 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 76 |
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. |
|---|---|---|
| TPP | 45 | 12 |
| DPP | 7 | 2 |
| Znížený úväzok | 3 | 0 |
| ZPS | 2 | 2 |
| Na dohodu | 1 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 35 | 35 |
| vychovávateľov | 0 | 3 | 3 |
| asistentov učiteľa | 0 | 6 | 6 |
| školských špeciálnych pedagógov | 0 | 4 | 4 |
| spolu | 0 | 48 | 48 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| VI. A, VI. B, VII. A, VII. B, VIII. A, VIII. B, IX. A | FYZ | 11 |
| V. C - 2. skupina | INF | 1 |
| VI. A, VI. B | OBN | 2 |
| V. A | VYV | 1 |
| V. B, VI. B, VII. B | MAT | 16 |
| VII. A, VII. B, VIII. B, IX. A | RUJ | 6 |
| VIII. A, VIII. B - 2. skupina | NEJ | 2 |
| II. B, III. A, III. B, IV. A, VIII. A | ETV | 1 |
| III. B, V. B, V. C - 2. skupina, VI. A, VI. B - 3. skupina | ANJ | 9 |
| V. B - 2. skupina, VII. B - 2. skupina, VIII. A - 2. skupina | THD | 4 |
| VI. B | SJL | 6 |
| VI. B | GEG | 2 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | obvodné kolo | okresné kolo | krajské kolo | celoslovenské kolo | medzinárodné kolo |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Malý futbal žiakov | 9 | 9 | ||||
| Hviezdoslavov Kubín | 6 | 6 | 2 | |||
| Olympiáda v SJL | 1 | 1 | ||||
| Štolcova Hranovnica | 5 | 5 | ||||
| Vybíjaná - 1. stupeň | 12 | 12 | ||||
| Vedomostno-športové preteky | 6 | 6 | ||||
| Pytagoriáda | 2 | 2 | ||||
| Matematická olympiáda | 1 | 1 | ||||
| Curling mojimi očami | 2 | 2 | ||||
| Gymnastický štvorboj | 5 | 5 | ||||
| Stolný tenis žiakov | 3 | 3 | 3 | |||
| Stolný tenis žiačok | 3 | 3 | ||||
| Olympiáda v ANJ | 2 | 2 | ||||
| Geografická olympiáda | 1 | 1 | ||||
| Šaliansky Maťko | 1 | 1 | ||||
| Policajti v meste | 2 | 2 | ||||
| Rómovia recitujú | 10 | 10 | 3 | |||
| Štúrov Zvolen | 1 | 1 | ||||
| Dobšinského Košice | 2 | 2 | ||||
| Botanikiáda | 2 | 2 | ||||
| Slovensko - krajina v srdci Európy | 1 | 1 | ||||
| Cestička umením | 2 | 2 | ||||
| Farebný svet | 3 | 3 | ||||
| Ornament očami detí | 1 | 1 | ||||
| Svätoplukovo kráľovstvo ožíva | 1 | 1 | ||||
| Matematický klokan | 4 | 4 | ||||
| Vianočná pohľadnica | 1 | 1 | ||||
| Komenský a my | 1 | 1 |
Škola je zapojená do projektov:
Digitálne vzdelávanie
Podpora pomáhajúcich profesií 3
Školské ovocie
Školské mlieko
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 20. 03. 2024
Druh inšpekcie: tematická - Testovanie 9
Počet detí so ŠVVP: 3
Počet detí prijatých do MŠ v školskom roku 2023/2024: 32
| Gym 8.roč | Gym 4.roč | SOŠ | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 2 | 2 | 22 | 6 | 32 |
| prijatí | 1 | 2 | 22 | 6 | 31 |
| % úspešnosti | 50% | 100% | 100% | 100% | 96,88% |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2023: spolu 35/dievčat 17
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2023: spolu 39/dievčat 20
Počet detí, ktoré pokračovali v plnení povinného predprimárneho vzdelávania: spolu 3/dievčat 0
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2024
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 0 | 1 | 3 | 7 | 10 | 24 | 45 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | FYZ | GEG | CHE | INF | MAT | NEJ | OBN | PDA | PVO | RUJ | SJL | Spr |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. A | 3,38 | 3,62 | 3,46 | 1 | |||||||||||
| I. B | 2,05 | 2 | 2,14 | 1 | |||||||||||
| II. A | 2,9 | 2,7 | 3,2 | 1 | |||||||||||
| II. B | 1,63 | 1,42 | 1,79 | 1 | |||||||||||
| II. C | 1,71 | 1,53 | 1,88 | 1 | |||||||||||
| III. A | 1,53 | 2 | 1,27 | 1,6 | 1 | ||||||||||
| III. B | 2,36 | 1,86 | 2 | 2,29 | 1,29 | ||||||||||
| IV. A | 1,57 | 2 | 1,43 | 1,87 | 1 | ||||||||||
| IV. B | 3,29 | 2,82 | 2,59 | 3,06 | 1 | ||||||||||
| V. A | 3,05 | 2,89 | 3,05 | 2,79 | 1,95 | 2,58 | 2,58 | 1 | |||||||
| V. B | 3,6 | 4,4 | 4,1 | 3,95 | 2,85 | 3,9 | 3,95 | 1,4 | |||||||
| V. C | 3,45 | 4,05 | 3,95 | 3,65 | 3 | 3,65 | 4 | 1,4 | |||||||
| VI. A | 3,22 | 3,48 | 3,57 | 3,35 | 2,87 | 1,74 | 3,43 | 2,91 | 3,13 | 1 | |||||
| VI. B | 3,95 | 4,41 | 4,36 | 4,27 | 4,23 | 2,5 | 4,32 | 3,41 | 3,95 | 1,32 | |||||
| VII. A | 2,75 | 3,33 | 3,29 | 3,13 | 2,54 | 2,88 | 1,96 | 3,13 | 2,29 | 2,75 | 3,6 | 2,88 | 1 | ||
| VII. B | 3,96 | 4,32 | 4,36 | 4,2 | 3,84 | 4,08 | 2,6 | 4,2 | 4 | 3,76 | 4,29 | 4,44 | 1,44 | ||
| VIII. A | 2,72 | 2,68 | 2,76 | 2,72 | 2,52 | 3 | 1,8 | 3,04 | 2,29 | 2,68 | 3,04 | 1,04 | |||
| VIII. B | 4,06 | 4,61 | 4 | 4,5 | 3,61 | 4,72 | 3,17 | 4,11 | 4,14 | 4,39 | 3,36 | 4,56 | 1,5 | ||
| IX. A | 2,09 | 2,39 | 2,65 | 2,57 | 2,04 | 2,87 | 2,74 | 2,4 | 2,39 | 3 | 2,74 | 1 |
| Trieda | THD | TSV2 | VLA |
|---|---|---|---|
| I. A | |||
| I. B | |||
| II. A | |||
| II. B | |||
| II. C | |||
| III. A | 1,47 | ||
| III. B | 2,36 | ||
| IV. A | 1,78 | ||
| IV. B | 2,88 | ||
| V. A | 2,21 | 1 | |
| V. B | 3 | 3,33 | |
| V. C | 2,85 | 3,11 | |
| VI. A | 1,09 | 1,05 | |
| VI. B | 2,14 | 3,62 | |
| VII. A | 1,13 | 1,18 | |
| VII. B | 2 | 3,4 | |
| VIII. A | 1,24 | 1,17 | |
| VIII. B | 2,78 | 2,12 | |
| IX. A | 1,22 | 1,04 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I. A | 16 | 11 | 2 | 3 |
| I. B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| II. A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| II. B | 19 | 19 | 0 | 0 |
| II. C | 20 | 17 | 0 | 3 |
| III. A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| III. B | 15 | 14 | 0 | 1 |
| IV. A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| IV. B | 17 | 16 | 1 | 0 |
| V. A | 21 | 19 | 0 | 2 |
| V. B | 23 | 11 | 9 | 3 |
| V. C | 20 | 13 | 7 | 0 |
| VI. A | 24 | 18 | 5 | 1 |
| VI. B | 26 | 12 | 10 | 4 |
| VII. A | 24 | 22 | 2 | 0 |
| VII. B | 26 | 13 | 12 | 1 |
| VIII. A | 26 | 25 | 0 | 1 |
| VIII. B | 18 | 3 | 15 | 0 |
| IX. A | 24 | 22 | 1 | 1 |
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Bedminton | 19 | Mgr. Katarína Joppová | |
| Biologický krúžok | 25 | Mgr. Ivana Kubovičová | |
| Bystrohlav | 14 | Mgr. Slavomíra Kleinová | |
| Didaktické hry 1 | 13 | Mgr. Viera Keritová | |
| Didaktické hry 2 | 20 | Bc. Štefánia Strcuľová | |
| Didaktické hry 3 | 17 | Mgr. Andrea Bajtošová | |
| Didaktické hry 4 | 23 | Mgr. Beata Reviľáková | |
| Didaktické hry 5 | 17 | Mgr. Valeria Paľuchová | |
| Geograficko-informatický krúžok | 20 | Mgr. Andrea Knižková | |
| Gymnastika | 14 | Mgr. Zuzana Fedáková | |
| Hravá matematika | 19 | Mgr. Lucia Bobková | |
| Hravá slovenčina | 20 | Mgr. Júlia Slaninová | |
| Chemický krúžok | 13 | Mgr. Jaroslav Reviľák | |
| Literárny krúžok | 19 | Mgr. Alexandra Rerková | |
| Matematický krúžok | 11 | Mgr. Jaroslav Reviľák | |
| Počítačový krúžok | 17 | Mgr. Michal Dobranský | |
| Počítačový krúžok 2 | 12 | Mgr. Alexandra Rerková | |
| Prváčik | 20 | Mgr. Jarmila Harviščáková | |
| Slovenský jazyk navyše | 23 | Mgr. Katarína Podolinská | |
| SlovMat | 22 | Mgr. Marcela Liskayová | |
| Šikovníček | 15 | Mgr. Jana Barillová | |
| Z každého rožku trošku | 18 | Mgr. Lucia Bobková |
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach škôl a školských zariadení za školský rok 2023/2024 vypracovala a predkladá riaditeľka školy PaedDr. Alena Rerková.
Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach škôl a školských zariadení za školský rok 2023/2024 bola prerokovaná v pedagogickej rade dňa 26. 08. 2024.
Rada školy na svojom riadnom zasadnutí konanom dňa 05. 09. 2024 prerokovala Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach škôl a školských zariadení za školský rok 2023/2024 a odporučila ju zriaďovateľovi na schválenie.
Ing. Jozef Sedlačko
predseda Rady školy pri ZŠ s MŠ Hrabušice
Obec Hrabušice, ako zriaďovateľ ZŠ s MŠ Hrabušice schvaľuje Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach škôl a školských zariadení za školský rok 2023/2024 dňa 05. 09. 2024.
Marcel Kacvinský
starosta obce
Powered by aSc EduPage