| Názov školy | Základná škola s materskou školou, Hlavná 369, Hrabušice |
| Adresa školy | Hlavná 369, 053 15 Hrabušice |
| Telefón | +421 x 0534490300 |
| riaditel.zshrabusice@gmail.com | |
| WWW stránka | https://zshrabusice.edupage.org |
| Priezvisko, meno | Telefón | |
|---|---|---|
| Riaditeľ | PaedDr. Alena Rerková | 0911 158 708 |
| ZRŠ | Mgr. Mária Varhaníková | 0948 070 234 |
| ZRŠ | PaedDr. Radoslava Flimerová | 0911 434 856 |
| ZRŠ | Mgr. Peter Lendacký | 0911 528 708 |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Ing. Jozef Sedlačko |
| pedagogickí zamestnanci | Bc. Miriam Fifíková |
| ostatní zamestnanci | Anna Špaldová |
| zástupcovia rodičov | Gabriela Mlynárová |
| Jaroslav Petrovič | |
| Ema Popadičová | |
| Mgr. Stanislava Tokarčíková | |
| zástupca zriaďovateľa | Mária Baová |
| Helena Čujová, DiS | |
| Mgr. Ladislav Novotný | |
| PhDr. Tomáš Ščuka |
| Názov | Obec Hrabušice |
| Sídlo | Hlavná 171, 053 15 Hrabušice |
| Telefón | 053 32 49 511 |
| obec@hrabusice.sk |
|
Zasadnutia Rady školy |
|
|
Dátum zasadnutia |
Program |
|
06. 09. 2022 |
Program zasadnutia: ·
Školský vzdelávací program na
školský rok 2022/2023 ·
Školský vzdelávací program
Deti v krajine zázrakov na školský rok 2022/2023 ·
Výchovný program ŠKD na
školský rok 2022/2023 ·
Správa o výchovno-vzdelávacej
činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2021/2022 ·
Vyhodnotenie koncepčného
zámeru rozvoja školy za školský rok 2021/2022 ·
Koncepčný zámer rozvoja školy
na rok 2022/2023 ·
Školský poriadok ·
Rozpočet školy ·
Uznesenie ·
Záver Uznesenie č. 12/9/2022: Rada školy berie na vedomie: ·
Školský vzdelávací program na
školský rok 2022/2023 ·
Školský vzdelávací program
Deti v krajine zázrakov na školský rok 2022/2023 ·
Výchovný program ŠKD na
školský rok 2022/2023 ·
Správu o výchovno-vzdelávacej
činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2021/2022 ·
Vyhodnotenie koncepčného
zámeru rozvoja školy za školský rok 2021/2022 ·
Koncepčný zámer rozvoja školy
na rok 2022/2023 ·
Školský poriadok ·
Rozpočet školy |
|
05. 10. 2022 |
Program zasadnutia: ·
Voľba riaditeľa ZŠ s MŠ
Hrabušice - pokyny ·
Uznesenie · Záver Uznesenie č. 13/9/2022: Rada školy berie na vedomie: · Voľbu riaditeľa školy – pokyny k výberovému
konaniu |
|
07. 12. 2022 |
Program zasadnutia: ·
Otvorenie a privítanie
prítomných ·
Predstavenie nových členov RŠ
delegovaných obecným zastupiteľstvom ·
Súkromná ZUŠ Nobela –
perspektíva jej ďalšej existencie v priestoroch ZŠ Hrabušice ·
Diskusia ·
Záver |
|
30. 08. 2023 |
Program zasadnutia: ·
Školský vzdelávací program na
školský rok 2023/2024 ·
Školský vzdelávací program
Deti v krajine zázrakov na školský rok 2023/2024 ·
Výchovný program ŠKD na
školský rok 2023/2024 ·
Správa o výchovno-vzdelávacej
činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2022/2023 ·
Vyhodnotenie koncepčného
zámeru rozvoja školy za školský rok 2022/2023 ·
Koncepčný zámer rozvoja školy
na rok 2023/2024 ·
Návrh rozpočtu na školský rok
2023/2024 · Informácia
o pedagogicko-organizačnom a materiálno-technickom zabezpečení
výchovno-vzdelávacieho procesu a počte detí, žiakov a tried v školskom roku
2023/2024 ·
Školský poriadok ·
Uznesenie ·
Záver Uznesenie č. 14/9/2023: Rada školy berie na vedomie: ·
Školský vzdelávací program na
školský rok 2023/2024 ·
Školský vzdelávací program
Deti v krajine zázrakov na školský rok 2023/2024 ·
Výchovný program ŠKD na školský
rok 2023/2024 ·
Správu o výchovno-vzdelávacej
činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2022/2023 ·
Vyhodnotenie koncepčného
zámeru rozvoja školy za školský rok 2022/2023 ·
Koncepčný zámer rozvoja školy
na rok 2023/2024 ·
Návrh rozpočtu na školský rok
2023/2024 ·
Informáciu o pedagogicko-organizačnom
a materiálno-technickom zabezpečení výchovno-vzdelávacieho procesu a počte detí, žiakov a tried v školskom roku
2023/2024 ·
Školský poriadok |
Počet žiakov školy: 496
Počet tried: 24
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 1 | 19 |
| počet žiakov | 67 | 34 | 37 | 34 | 57 | 68 | 44 | 45 | 18 | 404 |
| z toho v ŠKD | 29 | 16 | 22 | 10 | 1 | 78 |
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. |
|---|---|---|
| počet zamestnancov | 51 | 14 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 36 | 36 |
| vychovávateľov | 0 | 3 | 3 |
| asistentov učiteľa | 0 | 7 | 7 |
| školských špeciálnych pedagógov | 0 | 4 | 4 |
| farár | 0 | 1 | 1 |
| spolu | 0 | 51 | 51 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| VI. A, VI. B, VI. C, VII. A, VII. B, VIII. A, VIII. B, IX. A | občianska náuka | 8 |
| V. B - 3. skupina, VI. B/C - 3. skupina, VI. C - 4. skupina, VII. B - 3. skupina, VIII. B - 3. skupina | anglický jazyk | 15 |
| VI. A, VI. B, VI. C, VII. A, VII. B, VIII. A, VIII. B | fyzika | 12 |
| V. A - 2. skupina, V. B - 2. skupina, VI. A - 2. skupina, VII. B - 2. skupina, VIII. A - 2. skupina | informatika | 5 |
| V. A, V. B, VI. A, VI. B, VI. C, VII. A, VII. B, VIII. B | matematika | 43 |
| VII. B, VIII. A/B - 1. skupina, VIII. B - 2. skupina, IX. A | ruský jazyk | 8 |
| VI. A/B/C - chlapci 2. skupina, dievčatá 2. skupina, VIII. A, VIII. B | geografia | 6 |
| V. A, VI. A - 2. skupina, VI. B - 2. skupina, VI. C, VII. A - 2. skupina, VII. B - 2. skupina, VIII. A - 2. skupina, VIII. B - 2. skupina, IX. A | technika | 10 |
| V. B | slovenský jazyk a literatúra | 6 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | obvodné kolo | okresné kolo | krajské kolo | celoslovenské kolo | medzinárodné kolo |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hviezdoslavov Kubín | 6 | 6 | 3 | 1 | 1 | |
| Športová olympiáda | 6 | 6 | ||||
| Škola zo 100 slov | 1 | 1 | ||||
| OM v stolnom tenise | 7 | 7 | ||||
| OM gymnastický štvorboj | 1 | 1 | ||||
| Spišské športové hry | 3 | 3 | ||||
| Rómovia recitujú | 4 | 4 | 1 | |||
| Dobšinského Košice | 2 | 2 | ||||
| Ornament očami Spišiakov | 1 | 1 | ||||
| Sviatky jari | 2 | 2 | ||||
| Cestička umením | 1 | 1 | ||||
| Slovo - literárna súťaž | 2 | 2 | ||||
| Spišský Jeruzalem | 1 | 1 | ||||
| Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas | 1 | 1 | ||||
| Vianočná pohľadnica | 1 | 1 | ||||
| Matematický klokan | 8 | 8 |
Počet detí so ŠVVP: 0
Počet detí prijatých do MŠ v školskom roku 2022/2023: 28
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 1 | 2 | 18 | 21 | ||||
| prijatí | 1 | 2 | 18 | 21 | ||||
| % úspešnosti | 100% | 100% | 100% | 100% |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2022: 55 / 26
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2022: 67/ 29
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 2 / 1
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 172 | 56 | 68 | 44 | 45 | 19 | 404 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | FYZ | GEG | CHE | INF | MAT | OBN | PDA | PVO | RUJ | SJL | Spr | THD |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. A | 2,88 | 2,88 | 3,36 | 1,04 | |||||||||||
| I. B | 1,45 | 1,3 | 1,6 | 1 | |||||||||||
| I. C | 1,21 | 1,21 | 1,26 | 1 | |||||||||||
| II. A | 1,76 | 1,41 | 1,65 | 1 | |||||||||||
| II. B | 2,82 | 2,71 | 2,76 | 1,06 | |||||||||||
| III. A | 1,04 | 1,87 | 1,52 | 1,83 | 1 | ||||||||||
| III. B | 3,43 | 2,93 | 3,07 | 3 | 1 | ||||||||||
| IV. A | 2,06 | 2,13 | 1,94 | 2,25 | 1 | ||||||||||
| IV. B | 3,83 | 3,42 | 4 | 3,42 | 1,25 | ||||||||||
| V. A | 2,28 | 2,76 | 3,16 | 2,96 | 1,52 | 3,2 | 3 | 1 | 1,6 | ||||||
| V. B | 4,15 | 4,46 | 4,5 | 3,92 | 2,65 | 4,5 | 4,12 | 1,35 | 2,69 | ||||||
| VI. A | 2,04 | 3,29 | 3,21 | 2,96 | 2,46 | 1,33 | 3,29 | 2,54 | 3,13 | 1,08 | 1,29 | ||||
| VI. B | 3,67 | 4,33 | 3,96 | 3,96 | 4,21 | 3,58 | 4,08 | 2,58 | 4,13 | 1,17 | 1,88 | ||||
| VI. C | 3,67 | 4,17 | 3,94 | 3,94 | 3,94 | 3,67 | 3,67 | 3,17 | 4,22 | 1,56 | 3,39 | ||||
| VII. A | 1,87 | 2,26 | 2,78 | 2,43 | 1,87 | 2,57 | 1,43 | 2,7 | 1,7 | 2,83 | 1 | 1,22 | |||
| VII. B | 4,2 | 4,1 | 4,35 | 4 | 3,55 | 4,1 | 3,25 | 4,05 | 3,4 | 3,4 | 4,25 | 1,25 | 2,4 | ||
| VIII. A | 1,61 | 2,52 | 2,7 | 2,3 | 2,78 | 2,78 | 1,7 | 2,65 | 1,22 | 3 | 2,78 | 1 | 1,22 | ||
| VIII. B | 3,4 | 4,05 | 4,45 | 4,5 | 4,75 | 4,15 | 3,55 | 4,75 | 3 | 3,71 | 4,55 | 1,5 | 2,65 | ||
| IX. A | 3,12 | 3,29 | 3,47 | 3 | 2,59 | 3,35 | 3,29 | 1,76 | 2 | 3,12 | 1,18 | 1,41 |
| Trieda | VLA |
|---|---|
| I. A | |
| I. B | |
| I. C | |
| II. A | |
| II. B | |
| III. A | 1,7 |
| III. B | 3,21 |
| IV. A | 2 |
| IV. B | 4,25 |
| V. A | |
| V. B | |
| VI. A | |
| VI. B | |
| VI. C | |
| VII. A | |
| VII. B | |
| VIII. A | |
| VIII. B | |
| IX. A |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I. A | 25 | 20 | 5 | 0 |
| I. B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| I. C | 22 | 22 | 0 | 3 |
| II. A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| II. B | 18 | 16 | 2 | 1 |
| III. A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| III. B | 14 | 12 | 2 | 0 |
| IV. A | 18 | 18 | 0 | 2 |
| IV. B | 15 | 9 | 6 | 3 |
| V. A | 26 | 22 | 4 | 1 |
| V. B | 30 | 10 | 19 | 4 |
| VI. A | 24 | 20 | 4 | 0 |
| VI. B | 26 | 15 | 10 | 2 |
| VI. C | 18 | 10 | 8 | 0 |
| VII. A | 24 | 24 | 0 | 1 |
| VII. B | 20 | 11 | 9 | 0 |
| VIII. A | 23 | 22 | 1 | 0 |
| VIII. B | 22 | 4 | 16 | 2 |
| IX. A | 18 | 15 | 2 | 1 |
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Cesta za poznaním | 20 | Mgr. Gabriela Krompigelová | |
| Didaktické hry 1 | 13 | Mgr. Andrea Bajtošová | |
| Didaktické hry 2 | 11 | Mgr. Jarmila Harviščáková | |
| Didaktické hry 3 | 22 | Mgr. Beata Reviľáková | |
| Didaktické hry 4 | 16 | Mgr. Viera Keritová | |
| Gymnastika | 25 | Mgr. Zuzana Fedáková | |
| Hravá matematika | 18 | Mgr. Lucia Malučká | |
| Chemický krúžok | 15 | Mgr. Jaroslav Reviľák | |
| Informaticko-geografický krúžok | 25 | Mgr. Simona Olšavská | |
| Literárny krúžok | 25 | Mgr. Alexandra Rerková | |
| Logik | 20 | Mgr. Katarína Joppová | |
| Mixáčik | 20 | Mgr. Valeria Paľuchová | |
| Počítačový krúžok | 25 | Mgr. Michal Dobranský | |
| Slovenčina navyše | 24 | Mgr. Katarína Podolinská | |
| Slov-Mat | 24 | Mgr. Marcela Liskayová | |
| Šikovníček | 16 | Mgr. Slavomíra Kleinová | |
| Školáčik | 22 | PaedDr. Petronela Petreková | |
| Z každého rožku trošku | 21 | Mgr. Lucia Malučká | |
| Zverinček | 16 | Mgr. Jana Barillová |
Vypracoval: PaedDr. Alena Rerková
V Hrabušiciach 25. augusta 2023
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 30. 08. 2023
Rada školy na svojom riadnom zasadnutí konanom dňa 30. 08. 2023 prerokovala Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2022/2023 a odporučila ju zriaďovateľovi na schválenie.
Ing. Jozef Sedlačko
predseda Rady školy pri ZŠ s MŠ Hrabušice
Obec Hrabušice, ako zriaďovateľ ZŠ s MŠ Hrabušice schvaľuje Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2022/2023 dňa 30. 08. 2023.
Marcel Kacvinský
starosta obce
Powered by aSc EduPage