| Názov školy | Základná škola s materskou školou Hrabušice |
| Adresa školy | Hlavná 369/91, 053 15 Hrabušice |
| Telefón | +421534490300 |
| riaditel@zshrabusice.edu.sk | |
| WWW stránka | zshrabusice.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Hrabušice |
| Priezvisko, meno | Telefón | |
|---|---|---|
| Riaditeľ | PaedDr. Alena Rerková | 053 4490300 |
| ZRŠ | Mgr. Mária Varhaníková | 053 4490300 |
| ZRŠ | Mgr. Radoslava Flimerová | 053 4431891 |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Ing. Jozef Sedlačko |
| pedagogickí zamestnanci | Bc. Miriam Fifíková |
| ostatní zamestnanci | Anna Špaldová |
| zástupcovia rodičov | Peter Zentko |
| Katarína Oravcová | |
| Miroslava Hudáková | |
| Gabriela Mlynárová | |
| zástupca zriaďovateľa | Zdeno Jendrál |
| Ing. Imrich Body | |
| Eva Kroščenová | |
| Jozef Jendrál |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| 1. - 4. roč., ŠKD | Mgr. Jana Barillová | všetky predmety primárneho vzdelávania |
| FYZ, CHEM, BIO, XCH | PaedDr. Ľudmila Rumanová | fyzika, chémia, biológia, praktiká z chémie |
| TSV, VYV, TEH, SEE, DAC, HUV, VYU | Mgr. Martina Černíková Stiasni | telesná a športová výchova, výtvarná výchova, výchova umením, svet práce, technika, domov a práca, hudobná výchova |
| SJL, CSJL | Mgr. Sylvia Bafiová | slovenský jazyk a literatúra, cvičenia zo SJL |
| MAT, CMAT, INF, | Mgr. Andrea Knižková | matematika, cvičenia z matematiky, informatika, |
| ANJ, NEJ, RUJ | Ing. Jozef Sedlačko | anglický jazyk, nemecký jazyk, ruský jazyk |
| DEJ, GEG, OBN, NBK, NBE, ETV | Mgr. Peter Lendacký | dejepis, geografia, občianska náuka, náboženská výchova, etická výchova |
| Predprimárne vzdelávanie | Mgr. Radoslava Flimerová |
Počet žiakov školy: 417
Počet tried: 18
| Ročník: | 0. | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 18 |
| počet žiakov | 13 | 45 | 42 | 38 | 51 | 62 | 52 | 44 | 47 | 23 | 417 |
| z toho ŠVVP | 0 | 3 | 0 | 4 | 3 | 6 | 3 | 0 | 4 | 2 | 25 |
| z toho v ŠKD | 4 | 12 | 8 | 15 | 7 | 4 | 0 | 2 | 0 | 0 | 52 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2018: súčet: 38 / počet dievčat: 16
Skutočný počet žiakov 1. ročníka k 15.9.2018: súčet: 43 / počet dievčat: 20
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet : 2/ počet dievčat: 0
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2019
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 0 | 3 | 7 | 12 | 23 | 46 |
| Gym 8. roč | Gym 5. roč. | Gym 4. roč | SOŠ | SOU | OU | Prac. pomer | Spolu | Mimo SR | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 1 | 0 | 2 | 14 | 7 | 6 | 14 | 47 | 14 |
| prijatí | 1 | 0 | 2 | 14 | 7 | 6 | 14 | 47 | |
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | ANJ | BIO | CVM | CSJ | DEJ | FYZ | GEG | HPD | CHE | INF | MAT | NEJ | OBN | PNV | PDA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0.A | 1 | 1,21 | |||||||||||||
| I.A | 1,73 | ||||||||||||||
| I.B | 3,63 | ||||||||||||||
| II.A | 2,76 | ||||||||||||||
| II.B | 2 | ||||||||||||||
| III.A | 1,58 | 1,96 | 1,54 | ||||||||||||
| III.B | 2,89 | 3,78 | 3,44 | ||||||||||||
| IV.A | 1,5 | 2,41 | 1,77 | ||||||||||||
| IV.B | 3,95 | 3,75 | 3,9 | ||||||||||||
| V.A | 1,63 | 1,78 | 1,67 | 1,85 | 1,67 | 1,93 | |||||||||
| V.B | 3,26 | 3,96 | 3,96 | 3,74 | 2,44 | 3,78 | |||||||||
| VI.A | 1,89 | 2,26 | 1,21 | 2,21 | 2,84 | 1,11 | 2,42 | 1,47 | |||||||
| VI.B | 3,48 | 4,36 | 3,8 | 4,08 | 4,4 | 2,64 | 4,2 | 4 | |||||||
| VII.A | 2,52 | 2,74 | 2,22 | 3,33 | 3,11 | 2,63 | 1,37 | 2,89 | 2,13 | 1,04 | |||||
| VII.B | 4,09 | 4,13 | 3,3 | 4,48 | 4,35 | 3,52 | 2,61 | 4,3 | 3,33 | 3,35 | |||||
| VIII.A | 2,1 | 1,65 | 2,11 | 2,32 | 1,3 | 2,15 | 2,3 | 2,45 | 1,5 | 2,2 | 1,95 | 1,45 | |||
| VIII.B | 3,67 | 4,29 | 4,25 | 4,13 | 3,71 | 3,63 | 3,92 | 3,79 | 2,75 | 4,46 | 3,67 | 4 | |||
| IX.A | 2,39 | 3,16 | 2,8 | 3 | 3,24 | 3,4 | 3,56 | 3,08 | 3,2 | 2,73 |
| Trieda | PVO | RGM | RKS | RUJ | SJL | Spr | THD | TSV | VLA | ZMR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0.A | 2,21 | 2,36 | 1,2 | 1 | 2,5 | |||||
| I.A | 1,27 | 1,82 | 1 | |||||||
| I.B | 3,25 | 3,69 | 1,18 | |||||||
| II.A | 2,57 | 2,9 | 1 | |||||||
| II.B | 1,63 | 2 | 1 | |||||||
| III.A | 2 | 1 | 1,54 | |||||||
| III.B | 3,39 | 1,59 | 3,33 | |||||||
| IV.A | 2,45 | 1 | 1,86 | |||||||
| IV.B | 3,95 | 1,14 | 3,7 | |||||||
| V.A | 2,07 | 1 | 1,07 | 1,12 | ||||||
| V.B | 4,26 | 1,38 | 1,41 | 1,79 | ||||||
| VI.A | 2,42 | 1 | 1 | 1,05 | ||||||
| VI.B | 4,32 | 1,15 | 1,24 | 1,77 | ||||||
| VII.A | 2 | 2,89 | 1 | 1 | 1,35 | |||||
| VII.B | 3,25 | 4,3 | 1,29 | 1,3 | 1,7 | |||||
| VIII.A | 2,8 | 1 | 1,15 | 1 | ||||||
| VIII.B | 3,29 | 4,13 | 1,21 | 2,5 | 1,83 | |||||
| IX.A | 2,22 | 3,08 | 1 | 1,18 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 0. A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| I. A | 22 | 21 | 1 | 0 |
| I. B | 23 | 16 | 7 | 0 |
| II. B | 20 | 16 | 2 | 2 |
| II.A | 22 | 19 | 3 | 0 |
| III. A | 19 | 18 | 0 | 1 |
| III. B | 19 | 18 | 1 | 0 |
| IV. A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| IV. B | 27 | 22 | 1 | 4 |
| V. A | 29 | 27 | 1 | 1 |
| V. B | 33 | 19 | 11 | 3 |
| VI. A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| VI. B | 28 | 15 | 10 | 3 |
| VII. A | 19 | 18 | 1 | 0 |
| VII. B | 25 | 10 | 14 | 1 |
| VIII. A | 24 | 22 | 2 | 0 |
| VIII. B | 23 | 11 | 11 | 1 |
| IX. A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0. A | 13 | 2550 | 196,15 | 2537 | 195,15 | 13 | 1,00 |
| I. A | 22 | 1973 | 91,38 | 1973 | 91,38 | 0 | 0,00 |
| I. B | 23 | 5172 | 224,87 | 4811 | 209,17 | 361 | 15,70 |
| II. B | 20 | 4269 | 225,42 | 3557 | 188,52 | 712 | 36,90 |
| II.A | 22 | 2144 | 97,45 | 2144 | 97,45 | 0 | 0,00 |
| III. A | 19 | 2314 | 125,24 | 2313 | 125,19 | 1 | 0,06 |
| III. B | 19 | 2195 | 115,53 | 2182 | 114,84 | 13 | 0,68 |
| IV. A | 24 | 1944 | 81,00 | 1944 | 81,00 | 0 | 0,00 |
| IV. B | 27 | 5391 | 216,99 | 4783 | 193,81 | 608 | 23,19 |
| V. A | 29 | 4777 | 167,97 | 4222 | 148,79 | 555 | 19,18 |
| V. B | 33 | 8896 | 287,04 | 7139 | 230,88 | 1757 | 56,16 |
| VI. A | 24 | 2647 | 110,29 | 2631 | 109,63 | 16 | 0,67 |
| VI. B | 28 | 7548 | 287,28 | 6910 | 262,75 | 638 | 24,52 |
| VII. A | 19 | 2407 | 126,68 | 2395 | 126,05 | 12 | 0,63 |
| VII. B | 25 | 7789 | 318,75 | 6606 | 270,61 | 1183 | 48,14 |
| VIII. A | 24 | 3850 | 160,42 | 3722 | 155,08 | 128 | 5,33 |
| VIII. B | 23 | 8161 | 363,47 | 7116 | 317,25 | 1045 | 46,22 |
| IX. A | 23 | 4452 | 193,57 | 4376 | 190,26 | 76 | 3,30 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 23 | 57,4 | |
| Monitor MAT | 23 | 55,8 |
|
Vzdelávacia oblasť |
Predmet/ ročník |
0 |
1. |
2. |
3. |
4. |
5. |
6. |
7. |
8. |
9. |
|
|
|
ŠVP iŠkVP |
ŠVP iŠkVP |
ŠVP iŠkVP |
ŠVP iŠkVP |
ŠVP iŠkVP |
ŠVP iŠkVP |
ŠVP iŠkVP |
ŠVP iŠkVP |
ŠVP iŠkVP |
ŠVP iŠkVP |
|
Jazyk a komunikácia |
slovenský jazyk a literatúra |
|
9/0 |
8/1 |
7/1 |
7/0 |
5/0 |
5/1 |
4/1 |
5/0 |
|
|
anglický jazyk |
|
|
|
3/0 |
3/0 |
3/1 |
3/1 |
3/0 |
3/0 |
|
|
|
druhý cudzí jazyk NEJ/RUJ* |
|
|
|
|
|
|
|
0/2 |
0/2 |
|
|
|
zábavná angličtina |
|
0/1 |
0/1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
rozvíjanie kom. schopností |
6/0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matematika a práca s informácia-mi |
matematika |
|
4/1 |
4/1 |
4/1 |
4/1 |
4/1 |
4/1 |
4/1 |
4/1 |
|
|
informatika |
|
|
|
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
|
|
|
zmyslová výchova a základy matematic-kých
predstáv |
4/0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Človek a príroda |
prvouka |
|
1/0 |
2/0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
prírodoveda |
|
|
|
1/0 |
2/0 |
|
|
|
|
|
|
|
fyzika |
|
|
|
|
|
|
2/0 |
1/0 |
2/0 |
|
|
|
chémia |
|
|
|
|
|
|
|
2/0 |
2/0 |
|
|
|
biológia |
|
|
|
|
|
2/0 |
1/0 |
2/0 |
1/0 |
|
|
|
Človek a spoločnosť |
vlastiveda |
|
|
|
1/0 |
2/0 |
|
|
|
|
|
|
dejepis |
|
|
|
|
|
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
|
|
|
geografia |
|
|
|
|
|
2/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
|
|
|
občianska náuka |
|
|
|
|
|
|
1/0 |
1/0 |
1/0 |
|
|
|
Človek a hodnoty |
etická výchova/ náb.výchova/ náboženstvo |
0/1 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
|
|
Človek a svet práce |
pracovné vyučovanie |
|
|
|
1/0 |
1/0 |
|
|
|
|
|
|
technika* |
|
|
|
|
|
1/1 |
1/1 |
1/0 |
1/2 |
|
|
|
pracovná výchova |
3/0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Umenie a kultúra |
hudobná výchova |
|
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
|
|
výtvarná výchova |
|
2/0 |
2/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
1/0 |
|
|
|
hudobno-pohybová výchova |
3/0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
rozvíjanie grafomoto-rických zručností
a výtvarná výchova |
4/0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zdravie a pohyb |
telesná a športová výchova |
2/0 |
2/0 |
2/0 |
2/0 |
2/0 |
2/0 |
2/0 |
2/0 |
2/0 |
|
|
Povinné hodiny spolu |
|
22 |
20 |
20 |
23 |
25 |
24 |
25 |
26 |
27 |
|
|
Voliteľné hodiny |
|
1 |
2 |
3 |
2 |
1 |
3 |
4 |
4 |
3 |
|
|
Hodiny spolu |
|
23 |
22 |
23 |
25 |
26 |
27 |
29 |
30 |
30 |
|
|
Vzdelávacia oblasť |
Predmet/ročník |
0 |
1. |
2. |
3. |
4. |
5. |
6. |
7. |
8. |
9. |
|
|
|
ŠVP/ ŠkVP |
ŠVP/ ŠkVP |
ŠVP/ ŠkVP |
ŠVP/ ŠkVP |
ŠVP/ ŠkVP |
ŠVP/ ŠkVP |
ŠVP/ ŠkVP |
ŠVP/ ŠkVP |
ŠVP/ ŠkVP |
ŠVP/ ŠkVP |
|
Jazyk a komunikácia |
Slovenský jazyk a literatúra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5/0 |
|
Cvičenia zo SJL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0/2 |
|
|
Prvý cudzí jazyk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3/0 |
|
|
Druhý cudzí jazyk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1/1 |
|
|
Príroda a spoločnosť |
Prírodoveda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Prvouka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vlastiveda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Človek a príroda |
Fyzika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1/0 |
|
Chémia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2/0 |
|
|
Biológia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1/0 |
|
|
Človek a spoločnosť |
Dejepis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3/0 |
|
Geografia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1/0 |
|
|
Občianska náuka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Človek a hodnoty |
Etická výchova/ Náb.výchova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1/0 |
|
Matematika a práca s informácia-mi |
Matematika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4/1 |
|
Cvičenia
z matematiky |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0/2 |
|
|
Informatika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Človek a svet práce |
Technika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Umenie a kultúra |
Výtvarná výchova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hudobná výchova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zdravie a pohyb |
Telesná výchova/Telesná
a športová výchova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2/0 |
|
Povinné
hodiny spolu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Voliteľné hodiny |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hodiny spolu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| ISCED 1 | II. A, II. B, III. A, III. B | SJL | 1 |
| ISCED 1 | I. A, I. B, II. A, II. B | ZBN | 1 |
| ISCED 1 | I. A, I. B, II. A, II. B, III. A, III. B, IV. A, IV. B | MAT | 1 |
| ISCED 1 | 0. A | NBK | 1 |
| ISCED 2 | VI. A, VI. B, VII. A, VII. B | SJL | 1 |
| ISCED 2 | IX. A | CSJ | 2 |
| ISCED 2 | V. A, V. B, VI. A, VI. B | ANJ | 1 |
| ISCED 2 | IX. A | Druhý cudzí jazyk | 1 |
| ISCED 2 | VII. A, VII. B, VIII. A, VIII. B | Druhý cudzí jazyk | 2 |
| ISCED 2 | V. A, V. B, VI. A, VI. B, VII. A, VII. B, VIII. A, VIII. B, IX. A | MAT | 1 |
| ISCED 2 | IX. A | CVM | 2 |
| ISCED 2 | VIII. A, VIII. B | BIO | 1 |
| ISCED 2 | V. A, V. B, VI. A, VI. B | THD | 1 |
| ISCED 2 | VIII. A, VIII. B | THD | 2 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 1 | 13 | 0 |
| Prvého ročníka | 2 | 45 | 3 |
| Bežných tried | 15 | 359 | 22 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 18 | 417 | 25 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 38 | 15 | 35 | 0 |
| DPP | 11 | 2 | 10 | 0 |
| Znížený úväzok | 1 | 0 | 1 | 0 |
| ZPS | 1 | 2 | 1 | 0 |
| Na dohodu | 2 | 1 | 2 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 35 | 35 |
| vychovávateľov | 0 | 2 | 2 |
| asistentov učiteľa | 0 | 5 | 5 |
| odborní zamestnanci | 0 | 3 | 3 |
| externí zamestnanci | 0 | 2 | 2 |
| spolu | 0 | 47 | 47 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| III. A, III. B, IV. A, IV. B, V. B, VI. B, VII. B, VIII. B | ANJ | 3 |
| VII. B, VIII. B, IX. A | RUJ | 2 |
| VII. A, VII. B | FYZ | 1 |
| VI. A, VI. B, VIII. A, VIII. B | FYZ | 2 |
| II. A | ZBN | 1 |
| V. B, VI. B, VII. B, VIII. B | DEJ | 1 |
| III. A, IV. B, V. A, V. B, VI. B, VII. B, VIII. A | ETV | 1 |
| III. A, III. B, IV. A, IV. B | INF | 1 |
| II. B | VYV | 2 |
| IV. B, V. A, V. B, VI. A, VI. B, VII. A, VII. B, VIII. A, VIII. B | VYV | 1 |
| II. B, V. A, V. B, VI. A, VI. B, VII. A, VII. B, VIII. A, VIII. B | HUV | 1 |
| V. B, VII. B | MAT | 5 |
| V. A, VI. A, VI. B | THD | 2 |
| VII. A, VII. B, VIII. A, VIII. B | THD | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 1 | 4 |
| 2.kvalifikačná skúška | 0 | 0 |
| štúdium školského manažmentu | 0 | 0 |
| inovačné | 4 | 0 |
| špecializačné kvalifikačné | 0 | 0 |
| postgraduálne | 0 | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské pedagogické | 1 | 1 |
| vysokoškolské nepedagogické | 0 | 0 |
| aktualizačné | 20 | 20 |
| adaptačné vzdelávanie | 3 | 0 |
Vyhodnotenie
olympiád a súťaží v školskom roku 2018/2019
|
obvodné kolá súťaží |
|||||
|
názov
súťaže |
umiestnenie |
meno a priezvisko žiaka |
trieda |
pripravoval |
poznámky |
|
Hviezdoslavov Kubín |
účasť |
Kristína Antašová |
IV. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Hviezdoslavov Kubín |
1. miesto |
Tamara Hudáková |
IV. A |
p. uč. Keritová |
postup do okresného kola |
|
Hviezdoslavov Kubín |
1. miesto |
Zuzana Jendralová |
IV. A |
p. uč. Keritová |
postup do okresného kola |
|
Hviezdoslavov Kubín |
1. miesto |
Nina Zentková |
IV. A |
p. uč. Keritová |
postup do okresného kola |
|
Hviezdoslavov Kubín |
3. miesto |
Veronika Rút Czmelová |
IV. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Hviezdoslavov Kubín |
1. miesto |
Natália Nadžadyová |
VI. A |
p. uč. Keritová |
postup do okresného kola |
|
Hviezdoslavov Kubín |
3. miesto |
Erika Jakubcová |
V. A |
p. uč. Bafiová |
|
|
Bedminton |
3. miesto |
Tomas Oravec |
IV. A |
p. uč. Joppová |
|
|
Bedminton |
3. miesto |
Lukáš Toporcer |
IV. A |
p. uč. Joppová |
|
|
Bedminton |
5. miesto |
Lucia Lipčáková |
I. A |
p. uč. Joppová |
|
|
Bedminton |
5. miesto |
Diana Kubinská |
III. B |
p. uč. Joppová |
|
|
Športová olympiáda - skok |
1. miesto |
Lucia Lipčáková |
I. A |
p. uč. Joppová |
|
|
Športová olympiáda - hod |
1. miesto |
Lucia Lipčáková |
I. A |
p. uč. Joppová |
|
|
Športová olympiáda - beh |
1. miesto |
Tomas Oravec |
IV. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Športová olympiáda - hod |
1. miesto |
Adriána Brezinová |
IV. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Športová olympiáda -hod |
2. miesto |
Marián Kráľovič |
II. A |
p. uč. Paľuchová |
|
|
Športová olympiáda -beh |
2. miesto |
Marián Feri |
II. A |
p. uč. Paľuchová |
|
|
Športová olympiáda - beh |
2. miesto |
Edita Mlynárová |
I. A |
p. uč. Joppová |
|
|
Športová olympiáda - hod |
2. miesto |
Eliáš Tišer |
I. A |
p. uč. Joppová |
|
|
Športová olympiáda - beh |
2. miesto |
Nina Zentková |
IV. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Športová olympiáda – olympijský beh |
2. miesto |
Kristína Antašová |
IV. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Športová olympiáda - štafeta |
3. miesto |
Michal Starinský |
II. A |
p. uč. Paľuchová |
|
|
Športová olympiáda - štafeta |
3. miesto |
Lucia Lipčáková |
I. A |
p. uč. Joppová |
|
|
Športová olympiáda -hod |
3. miesto |
Michal Tobis |
III. A |
p. uč. Reviľáková |
|
|
Športová olympiáda -beh |
3. miesto |
Lívia Zagorová |
III. A |
p. uč. Reviľáková |
|
|
Športová olympiáda -beh |
3. miesto |
Stanislav Kollár |
III. B |
p. uč. Bajtošová |
|
|
Športová olympiáda - skok |
3. miesto |
Nina Zentková |
IV. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Športová olympiáda -olympijský beh |
3. miesto |
Tomas Oravec |
IV. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Športová olympiáda - štafeta |
3. miesto |
Tomas Oravec |
IV. A |
p. uč. Keritová |
|
|
okresné
kolá súťaží |
|||||
|
Pytagoriáda |
úspešná |
Nina Zentková |
IV. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Pytagoriáda |
úspešný
– 4. miesto |
Štefan Fedák |
VIII. A |
p. uč. Varhaníková |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Daniel Jozefčák |
IV. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Matúš Lengvarský |
III. A |
p. uč. Reviľáková |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Agáta Kráľovičová |
V. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Katarína Fedáková |
V. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Antónia Vrbovská |
V. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Dana Berková |
V. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Natália Nadžadyová |
VI. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Lukáš Barabas |
VI. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Timotej Barabas |
VI. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Agáta Kollárová |
VI. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Karolína Švirlochová |
VI. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Tatiana Gabčová |
VI. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Jakub Lengvarský |
VI. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Filip Kroščen |
VI. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Simon Kroščen |
VI. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Štefan Kroščen |
VI. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Anna Kyčáková |
VII. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Eva Ščuková |
VII. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Pytagoriáda |
účasť |
Alex Kroščen |
VII. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Matematická olympiáda |
úspešná |
Agáta Kráľovičová |
V. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Matematická olympiáda |
účasť |
Katarína Fedáková |
V. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Matematická olympiáda |
účasť |
Erika Jakubcová |
V. A |
p. uč. Kleinová |
|
|
Matematická olympiáda |
účasť |
Tadeáš Barnáš |
IX. A |
p. uč. Varhaníková |
|
|
Matematická olympiáda |
účasť |
Štefan Fedák |
VIII. A |
p. uč. Varhaníková |
|
|
Geografická olympiáda |
úspešný |
Tadeáš Barnáš |
IX. A |
p. uč. Knižková |
|
|
Biologická olympiáda |
úspešný
– 6. miesto |
Jakub Jozefčák |
VII. A |
p. uč. Slaninová |
|
|
Biologická olympiáda |
účasť |
Štefan Tišer |
VII. A |
p. uč. Slaninová |
|
|
Olympiáda SJL |
účasť |
Marta Kollárová |
IX. A |
p. uč. Bafiová |
|
|
Gymnastický štvorboj |
účasť |
Anabela Lipovská |
I. A |
p. uč. Paľuchová |
|
|
Gymnastický štvorboj |
účasť |
Lucia Lipčáková |
I. A |
p. uč. Paľuchová |
|
|
Gymnastický štvorboj |
účasť |
Amélia Kurňavová |
I. A |
p. uč. Paľuchová |
|
|
Gymnastický štvorboj |
účasť |
Diana Paľuchová |
I. A |
p. uč. Paľuchová |
|
|
Gymnastický štvorboj |
účasť |
Lívia Zagorová |
III. A |
p. uč. Paľuchová |
|
|
Gymnastický štvorboj |
účasť |
Eliáš Lipčák |
III. A |
p. uč. Paľuchová |
|
|
Gymnastický štvorboj |
účasť |
Matúš Lengvarský |
III. A |
p. uč. Paľuchová |
|
|
Gymnastický štvorboj |
účasť |
Jaroslav Petrovič |
III. A |
p. uč. Paľuchová |
|
|
Gymnastický štvorboj |
účasť |
Michal Tobis |
III. A |
p. uč. Paľuchová |
|
|
Gymnastický štvorboj |
účasť |
Miroslav Kroščen |
III. B |
p. uč. Paľuchová |
|
|
Gymnastický štvorboj |
2. miesto |
Katarína Fedáková |
V. A |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
Gymnastický štvorboj |
2. miesto |
Erika Jakubcová |
V. A |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
Gymnastický štvorboj |
2. miesto |
Timea Melničuková |
IV. A |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
Gymnastický štvorboj |
2. miesto |
Veronika Rut Czmelová |
IV. A |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
Gymnastický štvorboj jednotlivci |
1. miesto |
Katarína Fedáková |
V. A |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
Atletika |
2. miesto |
Peter Žiga |
VII. B |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
Atletika |
2. miesto |
Dominik Žiga |
VIII. B |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
Lyžovanie |
účasť |
Lukáš Petrek |
IX. A |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
Lyžovanie |
účasť |
Lenka Kocurová |
IX. A |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
Lyžovanie |
účasť |
Nina Jendrálová |
IX. A |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
Lyžovanie |
účasť |
Aneta Bohunčáková |
IX. A |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
Lyžovanie |
účasť |
Damián Popadič |
II. A |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
Lyžovanie |
účasť |
Katarína Fedáková |
V. A |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
Lyžovanie |
účasť |
Natália Nadžadyová |
VI. A |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
Lyžovanie |
účasť |
Jakub Lengvarský |
VI. A |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
Lyžovanie |
účasť |
Erika Jakubcová |
V. A |
p. uč. Černíková Stiasni |
|
|
krajské
kolá súťaží |
|||||
|
Dobšinského Košice |
1. miesto |
Tamara Hudáková |
IV. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Dobšinského Košice |
1. miesto |
Natália Nadžadyová |
VI. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Dobšinského Košice |
2. miesto |
Natália Vrbovská |
VIII. A |
p. uč. Keritová |
|
|
celoslovenské
kolá súťaží |
|||||
|
Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas |
1. miesto |
Tamara Hudáková |
IV. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas |
účasť |
Kristína Antašová |
IV. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas |
účasť |
Natália Nadžadyová |
VI. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas |
účasť |
Natália Vrbovská |
VIII. A |
p. uč. Keritová |
|
|
Farebný svet |
2. miesto |
Anna Znaková |
II. A |
p. uč. Barillová |
|
|
Farebný svet |
čestné
uznanie |
Simona Kroščenová |
I. A |
p. uč. Joppová |
|
|
Kľúče od zlatého mesta |
3. miesto |
Edita Mlynárová |
I. A |
p. uč. Joppová |
|
|
Práca mojich snov |
3. miesto |
Amélia Kurňavová |
I. A |
p. uč. Joppová |
|
|
medzinárodné
kolá súťaží |
|||||
|
Ruská rozprávka |
3. miesto |
Liliana Mirgová |
II. A |
p. uč. Barillová |
|
|
Ruská rozprávka |
čestné
uznanie |
Diana Paľuchová |
I. A |
p. uč. Joppová |
|
|
Matematický klokan |
školský
šampión |
Jaroslav Petrovič |
III. A |
p. uč. Reviľáková |
|
|
Matematický klokan |
úspešný
riešiteľ |
Lukas Nadžady |
III. A |
p. uč. Reviľáková |
|
|
Matematický klokan |
úspešný
riešiteľ |
Vladimír Švirloch |
III. B |
p. uč. Bajtošová |
|
|
Matematický klokan |
úspešný
riešiteľ |
Štefan Fedák |
VIII. A |
p. uč. Varhaníková |
|
Škola sa prezentuje na verejnosti prostredníctvom webovej stránky školy, kde pravidelne umiestňujeme fotografie a videá z rôznych školských a mimoškolských akcií.
Projekty, do ktorých je škola zapojená:
1. Škola otvorená všetkým
2. Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť
3. Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania
4. Moderné vzdelávanie - digitálne vzdelávanie pre všeobecno - vzdelávacie predmety
5. Aktivizujúce metódy vo výchove
6. Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva
7. Digitálne učivo na dosah
8. Zvyšovanie kvalifikácie učiteľov telesnej a športovej výchovy
9. Školský mliečny program
10. Školské ovocie
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: od 26. 11. 2018 do 30. 11. 2018
Druh inšpekcie: komplexná
Závery:
- predložený ŠkVP neobsahoval informácie o poskytovaní primárneho vzdelávania žiakom zo SZP v nultom ročníku,
- v UP nultého ročníka bol prekročený celkový týždenný počet vyučovacích hodín,
- UP školy pre nižšie stredné vzdelávanie neobsahoval rozpis vyučovacích predmetov a ich hodinovej dotácie pre 9. ročník,
- zaradenie žiakov do paralelných tried v ročníkoch z hľadiska ich socioekonomického rodinného zázemia bolo nerovnomerné, počet žiakov pochádzajúcich z MRK vo vzťahu k počtu intaktných žiakov bol v B triedach výrazne vyšší ako to bolo v triedach A,
- nezaradenie pedagogického a odborného zamestnanca do adaptačného vzdelávania,
- vykonávanie činnosti pedagogického zamestnanca špecialistu bez ukončeného adaptačného vzdelávania,
- prekročenie najvyššieho povoleného počtu žiakov v skupine na vyučovaní cudzieho jazyka a telesnej a športovej výchovy.
V škole sa nachádza 21 učební, z toho sú 2 učebne informatiky a 1 učebňa - školské dielne. Pribudla tabletová a odborná učebňa na vyučovanie chémie, fyziky a biológie. V 16 učebniach sa nachádzajú interaktíve tabule a dataprojektory. Tieto učebne sú vybavené novými tmavými žalúziami. Škola disponuje dvoma telocvičňami, z ktorých v jednej je pripojenie na internet z dôvodu využívania rôznych edukačných programov vhodných na telesnú a športovú výchovu. Deti navštevujúce ŠKD využívajú herňu, ktorá je vybavená pekným nábytkom.
V priebehu školského roka sa dopĺňali kabinetné zbierky novými učebnými pomôckami a výučbovými softvérmi.
V budove školy boli vymaľované vnútorné priestory. Novým nábytkom je vybavených 16 učební, žiacka knižnica, zborovňa školy a kancelária hospodársko-ekonomického útvaru. Škola má pripojenie na internet a v celom areáli školy je dostupné WiFi internetové pripojenie.
Úpravy boli realizované aj vo vonkajšom areáli školy. Vybudovali sa nové prístupové cesty a chodníky, opravilo sa oplotenie a vstupné brány, zrekonštruovalo sa schodište, lavičky a priestor pri vstupe do základnej školy. Deťom, ktoré navštevujú materskú školu, ale aj žiakom školy slúži novovybudované detské ihrisko. Vzhľadom na havarijný stav strechy nad priestormi dvoch tried základnej školy, materskej školy, školskej jedálne a kuchyne bola škola nútená v spolupráci s Obcou Hrabušice pristúpiť k jej rekonštrukcii. Zrekonštruované bolo aj vykurovanie telocvične, kde došlo k výmene vykurovacích telies a rozvodov. V triedach bola zrealizovaná rekonštrrukcia vodovodných potrubí a došlo k výmene umývadiel a batérií.
|
Názov kompetencie |
celkom |
610 |
620 |
630 |
640 |
Presun do roku 2019 |
Vrátené do štátneho rozpočtu |
|
Normatívne finančné prostriedky |
740 329 |
475230 |
176343 |
35065 |
2797 |
50894 |
|
|
Normatívne finančné prostriedky
z roku 2017 |
60 667 |
|
1453 |
58318 |
896 |
0 |
|
|
Odchodné |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Vzdelávacie poukazy |
12 221 |
6710 |
2609 |
419 |
0 |
2483 |
|
|
Dopravné žiakom |
6 645 |
0 |
0 |
0 |
6303 |
342 |
|
|
Asistenti |
10 080 |
7697 |
2291 |
92 |
0 |
0 |
|
|
Sociálne znevýhodnené
prostredie |
27 700 |
21957 |
5469 |
274 |
0 |
0 |
|
|
Na učebnice |
126 |
0 |
0 |
126 |
0 |
0 |
|
|
Na lyžiarsky kurz a školu
v prírode |
5 400 |
0 |
0 |
5400 |
0 |
0 |
|
|
Príspevok pre predškolákov |
6 892 |
4892 |
2000 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Investície |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Projekt z EÚ |
45 285 |
33476 |
10982 |
827 |
0 |
0 |
|
|
Dary a vlastné príjmy |
900 |
0 |
0 |
900 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Prenesené kompetencie spolu |
916 245 |
549961 |
2147 |
101022 |
996 |
53719 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Materská škola |
206 074 |
139404 |
49926 |
16492 |
252 |
0 |
|
|
Hmotná núdza |
3 669 |
0 |
0 |
3669 |
0 |
0 |
|
|
Školský klub detí |
50 000 |
20817 |
8284 |
20899 |
0 |
0 |
|
|
Školská jedáleň |
76 177 |
35029 |
13067 |
27057 |
1024 |
0 |
|
|
Potraviny |
57 107 |
0 |
0 |
56857 |
0 |
250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Originálne kompetencie spolu |
393 027 |
195250 |
71277 |
124974 |
1276 |
250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rozpočet školy celkom |
1 309 027 |
745211 |
272424 |
225996 |
11272 |
53969 |
|
V priebehu šk. roka sa plnili tieto ciele stanovené v koncepčnom zámere rozvoja školy:
- v rámci projektu Škola otvorená všetkým sa rozvíjali kľúčové kompetencie, ktoré sú potrebné pre život marginalizovanej skupiny obyvateľstva,
- bolo poskytované základné vzdelanie všetkým žiakom bez rozdielu nadania, zdravotného stavu, študijných výsledkov, schopností,
- boli vytvorené podmienky na dosiahnutie sebarealizácie každého dieťaťa v určitej oblasti spoločenského uplatnenia modernými metódami a formami,
- prehlbovalo sa pôsobenie školy na správny hodnotový systém žiakov,
- škola pôsobila na formovanie národného povedomia, hrdosti na národnú a miestnu príslušnosť,
- boli vytvorené podmienky pre úzke prepojenie školy so životom,
- bola zabezpečená modernizácia vyučovacieho procesu,
- boli prepracované učebné plány a zaradené predmety cvičenia z matematiky a cvičenia zo slovenského jazyka do 9. ročníka s cieľom zintenzívniť prípravu žiakov na T9,
- zavedením anglického jazyka od 1. ročníka boli vo väčšej miere rozvíjané jazykové zručnosti žiakov,
- boli vytvorené podmienky na vzdelávanie žiakov so zdravotným znevýhodnením formou individuálnej špeciálno-pedagogicke intervencie so špeciálnym pedagógom,
- envinmentálnou, protidrogovou výchovou a výchovou k manželstvu a rodičovstvu bolo upevňované fyzické a duševné zdravie žiakov,
- boli riešené príznaky záškoláctva, agresívneho a problémového správania, šikanovania,
- škola spolupracovala s CPPPaP a CŠPP,
- bolo zabezpečené priebežné vzdelávanie pedagogických zamestnancov podľa plánu kontinuálneho vzdelávania,
- boli zmodernizované ďalšie učebne.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
dramatická tvorba
výtvarná výchova
šport
matematika
Škola sa stará o bezpečné a zdraviu vyhovujúce podmienky v priestoroch na vyučovanie. Na začiatku každého školského roka realizujeme poučenie žiakov o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci. Žiakov vedieme k zdravému spôsobu života, rešpektujeme národný program boja proti obezite, uskutočňujeme pre žiakov ochutnávky zdravých a výživných pokrmov, realizujeme protidrogovú prevenciu. V triedach zabezpečujeme pravidelné vetranie, dbáme na prezúvanie žiakov do obuvi vyhovujúcej hygienickým požiadavkám. Raz za 2 roky zabezpečujeme pravidelné školenia zamestnancov školy o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci. Zabezpečujeme aj prevenciu proti požiaru, pravidelné kontroly bezpečnosti a ochrany zdravia a odstraňovanie nedostatkov podľa výsledkov revízií.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| ŠOV - Angličtina hrou | 11 | Mgr. Slavomíra Kleinová | |
| ŠOV - Biologický krúžok | 14 | Mgr. Júlia Slaninová | |
| ŠOV - Čitateľská gramotnosť | 19 | Mgr. Sylvia Bafiová | |
| ŠOV - Čitatelský krúžok | 10 | Mgr. Eva Šimková | |
| ŠOV - Didaktické hry 1 | 7 | Mgr. Beata Reviľáková | |
| ŠOV - Didaktické hry 2 | 9 | Mgr. Andrea Bajtošová | |
| ŠOV - Didaktické hry 3 | 10 | Mgr. Jarmila Harviščáková | |
| ŠOV - Dramatický krúžok | 10 | Mgr. Viera Keritová | |
| ŠOV - Informatický krúžok 1 | 8 | Mgr. Vojtech Knapek | |
| ŠOV - Informatický krúžok 2 | 16 | Mgr. Andrea Knižková | |
| ŠOV - Informatický krúžok 3 | 10 | Mgr. Vojtech Knapek | |
| ŠOV - Matematické hry | 12 | Mária Kleinová | |
| ŠOV - Mixáčik | 6 | Mgr. Valeria Paľuchová | |
| ŠOV - Múdre hlavičky | 6 | Mgr. Jana Barillová | |
| ŠOV - Nulťáčik | 12 | Mgr. Petronela Petreková | |
| ŠOV - Stolný tenis | 9 | Ing. Jozef Sedlačko | |
| ŠOV - Šikové ruky | 10 | Mgr. Beata Reviľáková | |
| ŠOV - Šikovníček | 8 | Mgr. Andrea Bajtošová | |
| ŠOV - Športové hry | 12 | Mgr. Martina Černíková Stiasni | |
| VP - Bedminton | 9 | Mgr. Katarína Joppová | |
| VP - Didaktické hry 1 | 17 | Mgr. Andrea Bajtošová | |
| VP - Didaktické hry 2 | 21 | Štefánia Strcuľová | |
| VP - Didaktické hry 3 | 15 | Mgr. Beata Reviľáková | |
| VP - Didaktické hry 4 | 20 | Mgr. Viera Keritová | |
| VP - Didaktické hry 5 | 23 | Mgr. Jarmila Harviščáková | |
| VP - Geograficko-informatický krúžok | 22 | Mgr. Andrea Knižková | |
| VP - Gymnastika | 17 | Mgr. Martina Černíková Stiasni | |
| VP - Gymnastika 1 | 22 | Mgr. Valeria Paľuchová | |
| VP - Kreativko | 21 | Mgr. Jana Barillová | |
| VP - Logik | 21 | Mgr. Katarína Joppová | |
| VP - Matematika hrou | 23 | Ing. Oľga Fričová | |
| VP - Múdro, hravo, zdravo | 23 | Mgr. Marcela Liskayová | |
| VP - Pohybové hry | 25 | Dagmar Borošová | |
| VP - S počítačom online | 24 | Radoslav Skokan | |
| VP - Slovenčina 5 | 23 | Mgr. Sylvia Bafiová | |
| VP - Šikovníček | 18 | Mgr. Slavomíra Kleinová | |
| VP - Športový krúžok | 25 | Radoslav Skokan | |
| VP - Turistický krúžok | 23 | Mgr. Marcela Liskayová | |
| VP - Učíme sa online | 0 | Radoslav Skokan | |
| VP - Zvedavček | 13 | Štefánia Strcuľová | |
| VP -Biologický krúžok | 18 | Mgr. Júlia Slaninová |
Škola spolupracuje s rodičmi žiakov. Pravidelne sú realizované konzultačné hodiny pre rodičov, kde sa môžu u vyučujúcich informovať o výchovno-vzdelávacích výsledkoch svojich detí. Škola organizuje množstvo akcií a podujatí, na ktoré často pozýva aj rodičov a vťahuje ich takto do diana v škole.
Škola sa teší už dlhoročnej dobrej spolupráci so zriaďovateľom. Obec podporuje školu pri organizovaní školských aktivít, škola zabezpečuje pre obec program k Vianociam pod názvom Veľká vianočná paráda, program ku Dňu matiek, ku Dňu detí, program pre dôchodcov a podľa potreby ďalšie aktivity. Operatívne zasadá rodičovská rada, ktorá je zložená zo zástupcov rodičov žiakov všetkých tried. Na začiatku školského roka zvoláva plenárne zasadnutie rodičov a minimálne trikrát do roka organizuje informačné popoludnia, na ktorých učitelia informujú rodičov o výchovno-vzdelávacích výsledkoch žiakov. Pri škole pracuje nezisková organizácia Deti Slovenského raja, ktorá má právnu subjektivitu, čo jej umožňuje pomáhať škole aj materiálne. Podieľa sa na spolufinancovaní grantov, ktoré škola získava v rámci súťaží vyhlásených MŠVVaŠ SR. Z prostriedkov neziskovej organizácie sa škole darí zabezpečiť cestovné pre účastníkov okresných a vyšších kôl súťaží a olympiád, ceny pre víťazov školských kôl, odmeny pre najúspešnejších žiakov ocenených na konci školského roka. Rada školy pracuje v zmysle zákona 596/2003 Z. z.. Oboznamuje sa s výsledkami školy, hodnotí, dáva podnety a námety k ďalšej činnosti školy. V škole sa darí organizovať lyžiarsky, plavecký výcvikový kurz a školu v prírode. Takéto finančne náročné aktivity by bez spolupráce s rodičmi, sponzormi, zriaďovateľom nebolo možné organizovať. Škola v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu a pri výchove mimo vyučovania aktívne spolupracuje s ďalšími partnermi: pedagogicko-psychologickými poradňami v rámci preventívnych opatrení a organizovaní profesionálnej orientácie žiakov, so strednými školami v rámci prijímacieho konania a pod. Škola je známa bohatou mimoškolskou činnosťou. Do záujmového vzdelávania sa majú možnosť prihlásiť všetci žiaci podľa záujmu. Každoročne je to takmer 100 % žiakov. Stabilné miesto majú počítačové, jazykové, čitateľské, matematické, chemické a športové krúžky. Škola spolupracuje so Súkromnou základnou umeleckou školou Nobela, ktorej pedagogickí pracovníci poskytujú základné umelecké vzdelanie žiakom školy v našich priestoroch. Týmto ústretovým krokom podporujeme rozvoj kompetencií žiakov vo výtvarnom, hudobnom a tanečnom odbore. Žiaci 1. stupňa môžu na základe záujmu navštevovať jazykovú školu Target, ktorá v priestoroch našej školy poskytuje týmto deťom vzdelávanie v anglickom jazyku. Škola má vlastnú, denne aktualizovanú webovú stránku.
Vypracoval: PaedDr. Alena Rerková
V Hrabušiciach 20. augusta 2019
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 27. 08. 2019
Rada školy na svojom riadnom zasadnutí konanom dňa 05. 09. 2019 prerokovala Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za rok 2018/2019 a odporučila ju zriaďovateľovi na schválenie.
Ing. Jozef Sedlačko
predseda Rady školy pri ZŠ s MŠ Hrabušice
Obec Hrabušice, ako zriaďovateľ ZŠ s MŠ Hrabušice schvaľuje Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2018/2019 dňa 06. 09. 2019
V Hrabušiciach 06. 09. 2019
PaedDr. Jana Skokanová
starostka obce
Powered by aSc EduPage